Yalnız değilsiniz; biz varız!

Antalya AMATEM’in temel atma töreninde konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, “Yavuz Tufan Koçak’ı yalnız bırakmayalım” dedi.

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya AMATEM’in temel atma töreninde bir konuşma yaptı. AYBUDER (Ayık Yaşamda Buluşalım Derneği) hakkında övgü dolu şeyler söyleyen Çavuşoğlu, alkol ve madde bağımlılığıyla mücadeleye önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Gençlerimizi ve çocuklarımızı bu bağımlılıktan kurtarmamız gerekiyor. Tedavileri için ne gerekiyorsa yapmamız lazım” diye konuşan Çavuşoğlu, “Bir de sosyal duyarlılık var. Bu sosyal duyarlılığı ve farkındalığı da hepimizin destek vererek gerçekleştirmesi lazım. Bu konuda faaliyet gösteren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

AYBUDER TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRDI

“Bugün bir şey daha öğrendik. Farkında olduğumuz, ama eksik kaldığımız bir şeyi gördük. Şimdi sadece merkezde geçici ve ilk tedavilerin yapılmasının yeterli olmadığını, hatta bunun devamı gelmezse bu gençlerimizin daha da büyük felaketlere sürüklenebileceğini de gördük.” diye konuşan Çavuşoğlu sözlerine şöyle devam etti:
“Bunu da nasıl öğrendik; AYBUDER sayesinde, Yavuz Tufan Bey sayesinde öğrendik. Daha önce de kendileriyle telefonda görüşmüştük; bugün burada kendileriyle kısa bir sohbet ettik ve büyük bir eksikliği bize anlattılar. Diyelim ki şimdi gençler burada, bu merkezde bu tedaviyi gördüler; peki ondan sonra ne olacak? Topluma entegre edebilecek miyiz? Onlara psikolojik destek dahil iş bulma, spor faaliyetleri ve sosyal faaliyetlere katılma konusunda nasıl yardımcı olabileceğiz, bunun devamını getirebilecek miyiz; o konuda eksiklerimiz var.”

 

YAVUZ TUFAN KOÇAK’I YALNIZ BIRAKMAYALIM

Bunu nasıl yapabileceklerini AYBUDER’le detaylı bir şekilde konuşarak gerçekleştireceklerini ifade eden Çavuşoğlu, dernek merkezine en kısa sürede Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yle beraber bir ziyarette bulunacaklarını kaydetti. Konuya ilişkin detayları AYBUDER’de görüşeceklerini söyleyen Çavuşoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Ve biz, tuzağa düşen, bağımlılık içinde olup da kurtulmak isteyen kardeşlerimizi her aşamada yalnız bırakmamalıyız. Devlet de yanında olacak; ama toplumun içindeki önderler de, sivil toplum örgütleri de aynı hassasiyeti göstermeli ki, bu insanlar kendilerini yalnız ve dışlanmış hissetmesinler. Yavuz Tufan Bey’e ben çok teşekkür ediyorum; bugüne kadar fedakârca yaptığı çalışmalar ve buradaki gençlerimiz dahil, hepsine sahip çıktığı için, onları yalnız bırakmadığı için. Ama biz de kendisini yalnız bırakmayalım. İnşallah bu merkez de hayırlı hizmetlere, güzel tedavilere vesile olur.”

Yalnız değilsiniz; biz varız!” için 2 yorum

Bir cevap yazın