BASIN BÜLTENİ

“Bağımlılık kader değil, çare var!”

 

HER ŞEYİ KAYBETTİĞİ NOKTADA, YENİDEN DOĞDU…

 

Yavuz Tufan Koçak, eski alkol ve madde bağımlısı. Bu uğurda maddi ve manevi her şeyini kaybetti. Evliliği, çocukları, işi, tüm mal varlığı ve manevi olarak inandığı ne varsa… Bir gün evi olan sokaklarda yine izmarit toplamaya çıkmıştı ki tam o anda başlayan yağmur O’nun için son nokta oldu. Ve “Ayılma”ya başladı!

 

Yapayalnız ve tek bir kuruşu olmadan “Ayılmak”

 

Şimdi, dünyayı “Ayık” bir zihinle yeniden deneyimleyen Yavuz Tufan Koçak, “Bağımlılık Danışmanı” oldu. Deneyimlerini eğitimlerle destekledi ve bağımlıların Yavuz Hoca’sı oldu. Ama sadece danışman sıfatıyla değil onların dilini anlayan bir abi, baba, sırdaş en önemlisi kader yoldaşı, çıkış yolu oldu.

 

2003 yılında “bir denizyıldızı daha …” sloganıyla yola çıkarak kendini bağımlıları kurtarmaya adadı. Hayatına dokunduğu eski bir madde bağımlısının ailesi sponsorluğu eşliğinde 2012 yılında da kendi yerini açtı. Adına “Yaşam Atölyesi” dedi, bağımlılıktan kurtulmak isteyen herkese kapılarını açtı.

 

Yavuz Tufan Koçak, elinde avucunda bulunan her şeyi, yetmediği yerde borçlanarak madde bağımlısı hayatlara harcıyor. Küçükçekmece’deki 3 göz odalı atölyelerinde bağımlıların aileleri gelip yemeklerini pişiriyor, eğer güçleri varsa maddi destek veriyor. Ama imkanları yettiği kadar belli sayıda bağımlının barınma ihtiyacını karşılayabiliyor.

 

Küçücük ama güven veren atölyelerinde, en ağır eroin bağımlılarını bile tek bir ilaç kullanmadan sadece sevgi ve anlayışla maddeye esir hayattan kurtarıyor, hayata kazandırıyor. Üstelik onları da yanında aynı amaçla yetiştirip, daha çok hayata özgürlükleri için el uzatıyor. Bu mucizevi geri dönüşü ise tek bir cümle ile özetliyor: “Bağımlılık kader değil, çare var!”

 

 

Koçak’ın hayatını adadığı tek amacı; ona ulaşan bütün madde bağımlılarına yardım edebilmek. Bu amaç doğrultusunda da 06.06.2013 tarihinde Ayık Yaşamda Buluşalım Derneği AYBUDER’ini kurmuş olup başkanlığını yapmaktadır.

 

 

AYIK YAŞAMDA BULUŞALIM DERNEĞİ (AYBUDER)

ADRES: DUACI MH. 9127 SK. NO:109 KEPEZ/ANTALYA
GSM :0536 782 99 81
GSM :0535 290 91 81
GSM : 0536 593 99 81
MAİL :yavuztufankocak@hotmail.com

İnternet Sitesi:  www.aybuder.org

 

 

Bir cevap yazın